Skip to main content

Detail dokumentu

Obsah

Seznam literatury

Hodnocení

[Loading...]
??% ...x hodnoceno Čtenáři
Ohodnoťte dílo:
Praha 1, Malá Strana, čp. 76-III, dům U Tří pštrosů. Přestavba nárožního domu s renesančními štíty pro účely luxusního hotelu, při které byl provozně připojen i sousední objekt čp. 75-III, byla realizo-vána podle návrhu V. Tlachové a P. Feyera s ukončením v roce 1976.
Dobový snímek z ateliéru SÚRPMO. Hledání a ověřování vhodné varianty architektonického řešení novotvaru zastřešení kostela sv. Františka Anežského kláštera byla věnována značná pozornost. Cheb, Špalíček... Cheb, dvorní partie domů čp. 478-483... Doudleby nad Orlicí (okres Rychnov nad Kněžnou). Obnova zám-ku... Chlumecnad Cidlinou (okres Hradec králové). Zámek Karlova Koru-na... Praha 1, Staré Město, velká aula Karolina. Přestavba areálu Karoli-na, jež brobíhala podle projektu J. Fragner v letech 1948-1958 s do-končením druhé etapy v roce 1969, je stále výjimečným příkladem obnovy významného památkového souboru s citlivě řešnými detaily a s harmonicky koncipovanou novostavbou vstupního křídla. Praha 1, Hradčany, Dům československých dětí na Pražském hra-dě. Celková obnova souboru budov bývalého purkrabství a tzv. ma-lého Lobkovického domu pro reprezentativní účely obsahovala též novostavbu spojovacího traktu s vytvořením atria. Realizace podle návrhu J. Hlavatého byla dokončena v roce 1963. Praha 1, Malá Strana, čp. 76-III, dům U Tří pštrosů. Přestavba nárožního domu s renesančními štíty pro účely luxusního hotelu, při které byl provozně připojen i sousední objekt čp. 75-III, byla realizo-vána podle návrhu V. Tlachové a P. Feyera s ukončením v roce 1976. Praha 1, Staré Město, Anežský klášter. Citlivá obnova a revitalizace raně gotického kláštera s využitím sbírky Národní galerie byla vyvr-cholením mnohaletého úsilí o záchranu tohoto významného památko-vého areálu. Výsledný projekt, navazující na předchozí činnost O. Stefana a J. Hyzlera, zpracovali K. Kunca a J. Hlavatý. Celková ob-nova byla dokončena v roce 1986. Model hmotového řešení rehabilitace Anežského kláštera podle návr-hu K. Kuncy a J. Hlavatého. Praha 1, Staré Město, Anežský klášter. Součástí obnovy areálu bylo i nové, pohledově exponované zastřešení kostela sv. Františka s vy-tvořením monumentálního prostoru, který je využíván pro koncertní produkce. Praha 1, model obnovy Havelsko-michalského bloku. Regenerace významné součásti zástavby Starého Města, připravovaná na zákla-dě podrobných průzkumů a koncepčně zpracovaná pro celý blok M. Pavlíkem a F. Kašičkou, se realizovala částečně postupnou obno-vou jednotlivých objektů v 70.-80. letech 20. století. Bývalý kostel sv. Michala byl poničen v 92. letech novou úpravou.
Praha 1, Staré Město, velká aula Karolina. Přestavba areálu Karoli-na, jež brobíhala podle projektu J. Fragner v letech 1948-1958 s do-končením druhé etapy v roce 1969, je stále výjimečným příkladem obnovy významného památkového souboru s citlivě řešnými detaily a s harmonicky koncipovanou novostavbou vstupního křídla.
Dobový snímek z ateliéru SÚRPMO. Hledání a ověřování vhodné varianty architektonického řešení novotvaru zastřešení kostela sv. Františka Anežského kláštera byla věnována značná pozornost. Praha 1, Staré Město, Anežský klášter. Citlivá obnova a revitalizace raně gotického kláštera s využitím sbírky Národní galerie byla vyvr-cholením mnohaletého úsilí o záchranu tohoto významného památko-vého areálu. Výsledný projekt, navazující na předchozí činnost O. Stefana a J. Hyzlera, zpracovali K. Kunca a J. Hlavatý. Celková ob-nova byla dokončena v roce 1986. Model hmotového řešení rehabilitace Anežského kláštera podle návr-hu K. Kuncy a J. Hlavatého. Praha 1, Staré Město, Anežský klášter. Součástí obnovy areálu bylo i nové, pohledově exponované zastřešení kostela sv. Františka s vy-tvořením monumentálního prostoru, který je využíván pro koncertní produkce.
Praha 1, Hradčany, Dům československých dětí na Pražském hra-dě. Celková obnova souboru budov bývalého purkrabství a tzv. ma-lého Lobkovického domu pro reprezentativní účely obsahovala též novostavbuspojovacího traktu s vytvořením atria. Realizace podle návrhu J. Hlavatého byla dokončena v roce 1963.
pozn.
Úvodní část čísla (s.491-515) je věnována SÚRPMO.

Diskuze

[Loading...]
Žádné příspěvky
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste.