Skip to main content

Nápověda

Vyhledávání

Všeobecné zásady vyhledávání

  • Velikost písmen nehraje roli
  • Není nutné používat diakritiku a interpunkci

Než zahájíte vyhledávání dokumentu, doporučujeme jako první krok zvolit, na kterém oddělení nebo v jakých dokumentech chcete vyhledávat (např."pouze knihy", "v hudebním oddělení", apod. ).

Hledaná slova zadejte do vstupního pole a zaškrtněte typ zadaných údajů (Autor / Název / Téma).

Volba Vše pod vstupním polem pro vyhledávání dovoluje vyhledávat záznamy podle libovolného pole (např. nakladatelství, místo vydání, rok vydání apod.).

Neznáte-li přesné jméno autora, můžete použít rejstřík autorů z horního menu on-line katalogu, kde jsou hesla řazena podle abecedy. Rejstřík témat zahrnuje předmětová hesla i klíčová slova.

Po kliknutí na tlačítko Hledat katalog vybere všechny záznamy, které odpovídají zadaným podmínkám. Vyhledané záznamy jsou řazeny podle relevance výsledku k vyhledávacímu dotazu, tzn. čím více záznam odpovídá zadaným hodnotám, tím je řazen na přednějším místě. Vyhledané záznamy je možné seřadit podle autora, celého názvu či data vydání apod.

V případě, kdy je vyhledáno větší množství záznamů, můžete výsledky omezit pomocí řezů v pravém sloupci on-line katalogu. Katalog vyhledané záznamy rozřadí podle určitých hesel (autor, druh dokumentu, klíčová slova, rok vydaní ..) a zobrazí počet odpovídajících záznamů. Pokud zaškrtnete konkrétní jméno autora nebo jiné heslo, upřesníte vámi požadovaný dotaz. Zvolené řezy omezující výsledky vyhledávání jsou zobrazeny vpravo nahoře nad všemi dostupnými řezy.

Z detailu dokumentu se vrátíte do přehledu výsledků pomocí tlačítka Zpět v prohlížeči nebo použijte drobečkovou navigaci.

Rozpis svazků

Rozpis svazků se zobrazuje pod detailem dokumentu. V rozpisu svazků přehledně vidíte, kde se v knihovně nacházejí jednotlivé svazky a kam si daný dokument můžete zajít vypůjčit.

Rozpis svazků

Získání dokumentu

V katalogu máte možnost objednat si pro sebe knihu a to několika způsoby (podle nabídky knihovny). Vypůjčenou knihu si můžete rezervovat. Dostupnou knihu si můžete nechat odložit nebo objednat ze skladu, pokud je umístěna ve skladu. Všechny možnosti se vám zobrazí po stisknutí tlačítka "Získej".

Získej z výpisu výsledků vyhledávání
Rezervace z detailu dokumentu

Přihlášení

Některé z funkcí on-line katalogu jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům (např. rezervace, prodloužení výpůjček, diskuse apod.). Do čtenářského konta se přihlásíte vpravo nahoře v hlavním menu on-line katalogu zadáním čísla průkazky a PIN (standardně prvních šest znaků rodného čísla).

Přihlašovací formulář